Studiologia & Łowcy słów

Strona internetowa podręczników jest dostępna na licencji Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe, pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora. Zezwala się na wykorzystanie materiałów zgodnie z licencją pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej oraz wskazania autora jako właściciela praw do tekstu.

Treść licencji jest dostępna na stronie

Studiologia & Łowcy słów

Ten portret, który od pewnego czasu jest moim ulubionym wizerunkiem, został narysowany przez mojego studenta z Indonezji (pozdrawiam, Panie Alfinie!) i podarowany mi przez wyjątkową grupę studencką na dość okrągłe urodziny.
Czuję wielką wdzięczność dla wszystkich swoich studentów za to, iż są dla mnie najważniejszym i nieustającym źródłem inspiracji i motywacji .

Od 20 lat jestem jednym z nauczycieli prowadzących w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej roczne kursy przygotowujące cudzoziemców do podjęcia studiów w Polsce. To potrzeby studentów MCK PK zmotywowały mnie do napisania mojej pierwszej książki pt. Wybraliśmy ekonomię. Podręcznik języka ekonomicznego dla obcokrajowców na poziomie A2+/B1. Z myślą o swoich studentach tworzyłam także materiały, które składają się na Studiologię. Podręcznik ten jest owocem wielu lat doświadczeń w przygotowywaniu cudzoziemców do studiowania w języku polskim,
ale także wyrazem mojej filozofii uczenia, w której motywacja, życzliwa atmosfera, zainteresowanie i pasja oraz trening strategiczny są ważnymi elementami wspierania studentów w ich ciężkiej pracy.

Uczenie języka  polskiego jako obcego jest bardzo ciekawym zajęciem, daje bogate
w  przygody intelektualne i dobre emocje doświadczenia, jest źródłem pozytywnej energii
i wielkiej satysfakcji. Mam nadzieję, że choć część tego unikatowego ładunku udało mi się zamknąć w Studiologii.

PODZIĘKOWANIA
Chciałabym serdecznie podziękować moim Studentom,
z którymi miałam przyjemność testować Studiologię.
Wszyscy są stypendystami Programu im. Łukasiewicza
i właśnie podjęli studia na krakowskich uczelniach.
Jestem bardzo dumna z ich sukcesów edukacyjnych.

Oto lista Testerów Studiologii:

Pani Laura Sofia Fernandez Carillo z Kolumbii
Pani Ingri Liliana Rojas Martin z Kolumbii
Pani Zih-Cing Yu z Tajwanu
Pan Naufal Annas Fauzi z Indonezji
Pan Adrian Enrique Buenfil Sierra z Meksyku
Pan Edgar Ricardo Toledo Burgos z Kolumbii

Serdecznie dziękuję za pomoc.